Meyve Fidanı

Anasayfa Faaliyetler Meyve Fidanı
Bağış Adet Miktarını giriniz
60₺ x
Sepete Ekle
Bağış Yap

Dünya tarihinin en zor günlerini yaşıyoruz. En gelişmiş ülkeler dahi Pandemi ile mücadelede yetersiz kalıyor. Az gelişmiş Afrika ülkeleri ise yıllardır devam eden küresel su ve gıda krizini bu dönemde daha da derinden hissetmeye başladı.

Bugün 2 milyar insan yetersiz beslenme sorunuyla yaşamak zorunda. Her gün 20.000 çocuğu yetersiz beslenmeye bağlı hastalıklardan dolayı kaybediyoruz. İklim değişikliği ve kuraklık her yıl daha fazla tarım çalışanını etkiliyor, çaresiz bırakıyor.

Ormanlarımızın ve türlerimizin hızla tükenmesine sebep oluyoruz. Ancak hala geç değil. Bu kötü gidişi tersine çevirebiliriz. Bu mücadelede bize yardım edebilecek en değerli varlığımız: AĞAÇLAR. Ağaçlara tekrar sarılarak açlık ve susuzluk krizini azaltabiliriz.

İlkim değişikliğini yavaşlatabilir, kıtlığı azaltabiliriz. Afrika’nın yoksul bölgelerinde uygulayacağımız proje ile meyve ve yemiş ormanları kuruyoruz. Mango, kırmızı mango ve limon gibi ağaçlardan oluşan topluluk ormanları seneler içinde bölgeye hem sürdürülebilir gıda sağlayacak hem de gelir getirecek. 1000’lerce insanın gıdaya ve gelire erişimi artacak.